Serwery aplikacji (publikowanie aplikacji)

 Serwery aplikacji to specjalne programy umożliwiające korzystanie z programów zainstalowanych na jednym komputerze (serwerze) innym komputerom (klientom). Komputery-klienci nie muszą mieć zainstalowanej apliakcji, z której chcą skorzystać. Wystarczy, że połączą się z serwerem i uruchomią program na nim. Klient wykorzystywany jest jako dodatkowa klawiatura i monitor do serwera.

Komputery-klienci nie muszą być typowymi komputerami PC. Mogą to byc także terminale (tzw. cienkie klienty) wyposażone w wolniejszy procesor, niedużą ilość pamięci RAM i nie muszą posiadac twardych dysków. Koszt zakupu i utrzymania terminala jest znacznie mniejszy niż typowego komputera PC (terminal nie potrzebuje nawet systemu operacyjnego Windows®, może być uruchomiony na znacznie tańszym lub bezpłatnym systemie Linux).

 

Usługi terminalowe nawet na Small Business Server lub Windows XP.

Usługi terminalowe zwykle uruchamia się na serwerowych systemach operacyjnych, ale w niedużych aplikacjach można uruchomić środowisko terminalowe nawet na zwykłym Windows XP (Home lub Professional) instalując dodatkowe oprogramowanie (patrz linki poniżej).

Oprogramowanie i sprzęt dla usług terminalowych

GO-Global dla Windows, WinConnect Server XP, terminale graficzne